http://www.rv.gov.ua

http://www.rv.gov.ua

http://teplo.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://saee.gov.ua/uk/programs/map

http://egov.inf.ua/

http://www.irp.rv.ua/

http://zarrda.gov.ua

http://www.spfu.gov.ua/ua/rent-obj/spf-rent-facilities.html

http://www.uamap.org.ua

https://changeonelife.ua/videopassport

http://www.msp.gov.ua/

http://rivne.travel/

https://www.legalaid.gov.ua/

http://rivne.travel/

http://zarrda.gov.ua/?page_id=7468

http://zarrda.gov.ua/?page_id=7468

http://zarrda.gov.ua/?page_id=14374

http://zarrda.gov.ua/?page_id=14374

Інформація про стан виробничого травматизму серед страхувальників Рівненської області за 9 місяців 2020 року

Упродовж 9 місяців 2020 року серед страхувальників відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області (далі – управління) зареєстровано 100 страхових випадків (складено 99 актів форми Н-1/П та 1 акт форми П-4), зокрема:

 • 49 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом (в т.ч. 10 зі смертельним наслідком та 1 груповий нещасний випадок, в якому потерпіло 2 працівники);
 • 50 гострих професійних захворювань;
 • 1 хронічне професійне захворювання.

У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року кількість страхових випадків суттєво збільшилася – з 55 до 100, тобто на 81,8% (додаток 1). Збільшення кількості страхових випадків зумовлено пандемією коронавірусної хвороби СОVID -19,  , що призвело до появи, значної кількості гострих професійних захворювань на СОVID -19 серед працівників медичних закладів.

Збільшилася кількість страхових випадків зі смертельним наслідком (з 5 до 10). Усі вони сталися внаслідок нещасних випадків на виробництві.

Збільшення кількості страхових випадків зі смертельним наслідком зареєстровано серед страхувальників Варашського (з 0 до 1), Лубенського (з 1 до 2), Здолбунівського (з 0 до 1), Млинівського (з 0 до 1), Рівненського (з 2 до 3) та Сарненського (з 0 до 2) відділень управління.

Зменшення кількості страхових випадків зі смертельним наслідком зареєстровано серед страхувальників Гощанського (з 1 до 0) та Дубровицького (з 1 до 0) відділень управління.

Серед страхувальників Костопільського відділення управління в обох порівнюваних періодах страхових випадків зі смертельним наслідком не зареєстровано.

За підсумками розслідування двох нещасних випадків, визнаних пов’язаними з виробництвом, страховим експертом з охорони праці Лубенського відділення управління складено окремі думки щодо незгоди з висновками комісій.

За несвоєчасне повідомлення Фонду соціального страхування України про нещасний випадок на виробництві упродовж 9 місяців 2020 року винесено 6 постанов про накладення адміністративного стягнення на роботодавців.

Нещасні випадки, пов’язані з виробництвом

У порівняння з 9 місяцями 2019 року кількість потерпілих внаслідок нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, зменшилася з 54 до 49 (на 9,3%) (додаток 1).

Збільшення кількості нещасних випадків зареєстровано серед

страхувальників Лубенського (з 1 до 5) відділення управління.

Зменшення кількості нещасних випадків зареєстровано серед

страхувальників Варашського (з 4 до 3), Гощанського (з 1 до 0), Здолбунівського (з З до 1) та Костопільського (з 7 до 2) відділень управління.

Серед страхувальників решти відділень кількість нещасних випадків залишилася незмінною.

Найбільше нещасних випадків у Рівненській області зареєстровано у таких видах економічної діяльності (додаток 2):

 • оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини – 8;
 • наземний і трубопровідний транспорт – 5;
 • сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг – 5;
 • виробництво хімічних речовин і хімічної продукції – 4;
 • постачання електроенергії – 2;
 • лісове господарство та лісозаготівлі – 2;
 • виробництво меблів – 2;

-освіта-2.

Порівняно з аналогічним періодом 2019 року збільшилася кількість нещасних випадків на підприємствах таких видів економічної діяльності, як: оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини (з 4 до 8), виробництво хімічних речовин і хімічної продукції (з 1 до 4), у сільському’ господарстві, мисливстві та наданні пов’язаних з ними послуг (з 3 до 5).

Зменшилася кількість нещасних випадків у виробництві харчових продуктів (з 3 до 1), державному управлінні й обороні (з 3 до 1), охороні здоров’я (з 4 до 0).

Найпоширенішими видами подій, що призвели до настання нещасних випадків, стали (додаток 3):

 • падіння потерпілого – 15;
 • – пригоди (події) під час руху транспортних засобів усіх видів – 10;
 • дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються – 7;
 • падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи грунту тощо – 6;
 • ушкодження внаслідок контакту з тваринами, комахами та іншими представниками флори і фауни – 3;
 • дія шкідливих і токсичних речовин – 2;
 • ураження електричним струмом – 2.

Основні причини нещасних випадків розподілилися таким чином: організаційні – 30 НВ (61%), психофізіологічні – 10 НВ (21%), технічні – 8 НВ (16%), природні – 1 НВ (2%), (додаток 4).

З організаційних причин найбільше нещасних випадків сталося через невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 16 НВ (53%) (додаток 5).

Із технічних причин найбільше нещасних випадків сталося через конструктивні недоліки, недосконалість, недостатню надійність засобів- з

виробництва – З НВ (37%) та недосконалість технологічного процесу, його- невідповідність вимогам безпеки – З НВ (37%).

Із психофізіологічних причин найбільше нещасних випадків сталося через особисту необережність потерпілого – 5 НВ (50,0%).

Найбільше нещасних випадків зі смертельним наслідком зареєстровано у таких видах економічної діяльності (додаток 6):

 • сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг – 3;
 • оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини – 2;
 • наземний і трубопровідний транспорт – 2;
 • інші – 3.

Причинами нещасних випадків зі смертельним наслідком стали:

 • психофізіологічні – 4 НВ (в т.ч., травмування (смерть) внаслідок протиправних дій інших осіб – З НВ, особиста необережність потерпілого – 1 НВ);
 • технічні – З НВ (в т.ч., конструктивні недоліки, недосконалість,

недостатня надійність засобів виробництва – 1 НВ, недосконалість

технологічного процесу, його невідповідність вимогам безпеки – 1 НВ. незадовільний технічний стан засобів виробництва – 1 НВ);

організаційні – З НВ (в т.ч., невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 2 НВ, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту’ загального користування – 1 НВ).

Гострі професійні захворювання

Упродовж 9 місяців 2020 року складено 50 актів за формою Н-1/П за результатами розслідування гострих професійних захворювань, натомість в аналогічному періоді 2019 року не було жодного аналогічного захворювання (додаток 1).

Усі зареєстровані гострі професійні захворювання зумовлені світовою пандемією коронавірусної хвороби СОVID-19, що поширилася на Рівненщині у 2020 році.

Випадки інфікування медичних та інших працівників на СОVID-19 зареєстровано серед страхувальників усіх відділень управління.

Усі випадки гострих професійних захворювань зареєстровано у такому виді економічної діяльності як охорона здоров’я, а основним видом події, що до них призвела, є контакт працівників медичних закладів з інфекційними хворими, інфікованими матеріалами чи переносниками захворювань.

Основні причини гострих профзахворювань розподілилися таким чином:, організаційні – 33 (66%), психофізіологічні – 17 (34%) (додаток 7).

Організаційні причини гострих професійних захворювань розподілилися таким чином: невиконання посадових обов’язків – 9 (27%), невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 3 (9%), невикористання засобів індивідуального захисту за їх наявності – 2 (6%) (додаток 8).

Крім того, значна кількість випадків інфікування працівників медичних закладів визнана комісіями з розслідування не пов’язаними з виробництвом, зокрема, за 9 місяців 2020 року серед страхувальників відділень управління складено 122 акти форми Н-1/НП: Варашське відділення – 19, Гощанське – 2, Дубенське – 5, Дубровицьке – 3, Здолбунівське – 17, Костопільське – 5, Млинівське – 2, Рівненське – 52, Сарненське – 17.

Хронічне професійне захворювання

Упродовж 9 місяців 2020 року зареєстровано 1 хронічне професійне захворювання (у страхувальника Костопільського відділення управління). В аналогічному періоді 2019 року у Рівненській області також було зареєстровано одне хронічне профзахворювання (у страхувальника Рівненського відділення управління).

Поточного року хронічне професійне захворювання зареєстровано у такому виді економічної діяльності як виробництво вибухових речовин (ТзОВ «Українська сірникова фабрика», м. Березне).Причиною захворювання є робота працівника в умовах підвищеного рівня виробничого шуму.