http://www.rv.gov.ua

http://www.rv.gov.ua

http://teplo.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://saee.gov.ua/uk/programs/map

http://egov.inf.ua/

http://www.irp.rv.ua/

http://zarrda.gov.ua

http://www.spfu.gov.ua/ua/rent-obj/spf-rent-facilities.html

http://www.uamap.org.ua

https://changeonelife.ua/videopassport

http://www.msp.gov.ua/

http://rivne.travel/

https://www.legalaid.gov.ua/

http://rivne.travel/

http://zarrda.gov.ua/?page_id=7468

http://zarrda.gov.ua/?page_id=7468

http://zarrda.gov.ua/?page_id=14374

http://zarrda.gov.ua/?page_id=14374

Служба 101 інформує!!!

 В Україні триває чергова виборча кампанія. В усіх населених пунктах запрацювали агітпункти та виборчі дільниці, на яких постійно приймають виборців представники різних політичних партій, а також довірені особи кандидатів у депутати. Більшість із цих дільниць розміщені у приміщеннях з масовим перебуванням людей, а саме: у загальноосвітніх школах, будинках культури, лікарнях, клубах. У зв’язку з цим керівники об’єктів, де працюють виборчі дільниці, та голови дільничних виборчих комісій повинні вже зараз забезпечити виконання заходів цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки й організувати їх дотримання 25 жовтня 2020 року під час проведення чергових виборів до органів місцевого самоврядування.

                   

                    ОСНОВНІ ВИМОГИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ДО ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЬ

 

 – Відповідальність за забезпечення пожежної безпеки агітпунктів та виборчих дільниць покладається на керівників підприємств, установ та організацій, у приміщеннях  котрих вони розміщені, а також на голів виборчих комісій.

– Відповідальність за дотримання протипожежного режиму покладається на чергового по агітпункту або виборчій дільниці.

– Територія подвір’я, горищні та підвальні приміщення повинні постійно утримуватись у чистоті та систематично очищуватись від горючих матеріалів. Горища та підвальні приміщення повинні бути постійно зачинені на замки, ключі від яких необхідно зберігати у встановленому місці.

– Приміщення, в яких розміщуються виборчі дільниці, повинні мати не менше двох виходів назовні.

– У будівлях, де розміщуються виборчі дільниці, в усіх без винятку приміщеннях повинні бути ретельно перевірені та приведені у справний стан електропроводки та прилади опалювання. Експлуатація опалювальних печей повинна доручатись лише спеціально виділеним особам, які пройшли інструктаж з правил пожежної безпеки.

– Категорично забороняється користуватись у приміщеннях різного виду ел. нагрівальними приладами (кип’ятильниками, електрочайниками, прасками, електроплитками та ін.), а також застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи та інші джерела відкритого вогню. Для аварійного освітлення передбачити наявність акумуляторних або ручних електричних ліхтарів.

– Всі двері евакуаційних виходів повинні відчинятись у напрямку виходу з будівлі. Сходові клітки, евакуаційні виходи, проходи, коридори, тамбури повинні утримуватись вільними і нічим не захаращуватись.

– Забороняється влаштовувати під маршами сходів різного роду комірки, зберігати горючі матеріали, а також виконувати опорядження горючими матеріалами стін у коридорах, сходових клітках, вестибюлях.

– Електричне освітлення кабін для голосування повинне бути виконано у повній відповідності з правилами влаштування електроустановок. Для під’єднання світильників у кабінах повинні застосовуватись тільки гнучкі мідні проводи у гумовому або поліхлорвініловому обладунку. Проводи повинні бути захищені від пошкоджень, а по дерев’яних конструкціях вони прокладаються по шару азбесту. Виконання цих робіт повинно бути доручено кваліфікованому електромонтеру.

– Встановлення кабін для голосування забороняється: на шляхах евакуації, поблизу опалювальних приладів, під відкритими світильниками, електрощитками.

– Килими та килимові доріжки у приміщеннях повинні бути жорстко закріплені до підлоги. Застосування килимів та доріжок з синтетичних матеріалів не допускається

  – Куріння дозволяється тільки у спеціально відведених місцях, які обладнані урнами з водою.

– Виборчі дільниці та агітпункти повинні бути забезпечені телефонним зв’язком та первинними засобами пожежогасіння. Біля телефону повинна бути встановлена табличка із вказаними номерами телефонів виклику пожежної частини і добровільної пожежної дружини.

– Всі члени виборчої комісії та чергові по агітпункту повинні бути проінструктовані з правил пожежної безпеки та дій на випадок пожежі.

– Після закінчення роботи (чергування) необхідно провести пильний огляд приміщень перед їх закриттям з відміткою у спеціальному журналі, відключивши електромережу та всі струмоприймачі.

                                     

                                             ПОРЯДОК ДІЙ У РАЗІ  ПОЖЕЖІ:

У   разі   виявлення   пожежі   (ознак  горіння)  кожний громадянин зобов’язаний:

– негайно повідомити  про  це  телефоном «101   пожежно – рятувальну службу.  При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі,  місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище; вжити (за  можливістю)  заходи  до евакуації людей,  гасіння пожежі та збереження матеріальних цінностей;

 

        Зарічненський РС ГУ ДСНС України у Рівненській області звертається до всіх керівників установ, власників приміщень та голів виборчих комісій з проханням забезпечити пожежну безпеку на виборчих дільницях.

 

 

Головний інспектор державний інспектор з

нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки

У Зарічненському районі

майор служби цивільного захисту                             О. КРАСНЮК