http://www.rv.gov.ua

http://www.rv.gov.ua

http://teplo.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://saee.gov.ua/uk/programs/map

http://egov.inf.ua/

http://www.irp.rv.ua/

http://zarrda.gov.ua

http://www.spfu.gov.ua/ua/rent-obj/spf-rent-facilities.html

http://www.uamap.org.ua

https://changeonelife.ua/videopassport

http://www.msp.gov.ua/

http://rivne.travel/

http://pravo.minjust.gov.ua/

http://rivne.travel/

http://zarrda.gov.ua/?page_id=7468

Африканська чума свиней підступає!

Протягом останніх років на території України, в тому числі на території Рівненської області складалась напружена, досить складна епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней.
Вірус виявляється на територіях, раніше вільних від даної інфекції, що вказує на поширення вірусу АЧС на поголів’я свиней. У трьох областях України в Донецькій, Херсонській та в Харківській у червні 2019 року зафіксували чергові випадки небезпечного вірусного захворювання тварин- африканської чуми свиней (АЧС).
При цьому в більшості випадків захворювання зареєстровано саме у домашніх свиней. Люди на африканську чуму свиней не хворіють, але це захворювання призводить до значних економічних збитків не лише в господарствах, а й у державі в цілому. Вірус надзвичайно стійкий до високої температури і може жити місяцями в тушах свиней, крові, фекаліях, у замороженому чи копченому м’ясі. Свині заражаються через тісний контакт з хворими або інфікованими тваринами. Хвороба передається не тільки за цих умов, а й поширюється через корми, пасовища, забруднений транспорт, у якому транспортують хворих тварин. В разі забою хворих тварин м’ясопродукти є фактором поширення хвороби. Захворювання характеризується підвищенням температури протягом усього періоду хвороби і лише за декілька годин до загибелі знижується до 37-35°С. Шкіра набуває синюшного кольору, особливо на ділянках вух, п’ятачка, на підгрудді, вентральній стінці живота, а в кінці хвороби численні крововиливи з’являються скрізь. Загибель настає через 4-10 діб. Для запобігання зараженню свиней на африканську чуму обов’язковим є суворе дотримання ветеринарно-санітарних (гігієнічних) вимог. Необхідно максимально обмежити можливі контакти свиней з іншими тваринами, що перебувають у вільному, неконтрольованому утриманні (собаки, коти тощо). Проведення дезинфекції та дезинсекції. Обов’язковим є щеплення тварин проти класичної чуми свиней. Будьте уважні, адже вимушений забій (без ветеринарного огляду), завезення тварин без відповідних документів, згодовування харчових відходів може призвести до спалаху хвороби в вашому господарстві. Наголошуємо, аби громадяни не закупляли корми та зерно із Полтавської та Сумської областей, де нещодавно були виявлені випадки даного захворювання.
З метою попередження АЧС в господарствах населення Зарічненського району фахівцями ветеринарної служби проводяться подвірні обходи з проведенням клінічного огляду свинопоголів’я. За наявності ознак захворювання свійських свиней або виявленні трупів диких кабанів потрібно негайно повідомити спеціалістів Зарічненського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області або районної державної лікарні ветеринарної медицини в Зарічненському районі за телефоном 3-07-24.

В.о.начальника Зарічненського районного
управління ГУ Держпродспоживслужби в
Рівненській області                                                                                                                            О.Сільман