http://www.rv.gov.ua

http://www.rv.gov.ua

http://teplo.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://saee.gov.ua/uk/programs/map

http://egov.inf.ua/

http://www.irp.rv.ua/

http://zarrda.gov.ua

http://www.spfu.gov.ua/ua/rent-obj/spf-rent-facilities.html

http://www.uamap.org.ua

https://changeonelife.ua/videopassport

http://www.msp.gov.ua/

http://rivne.travel/

http://pravo.minjust.gov.ua/

http://rivne.travel/

http://zarrda.gov.ua/?page_id=7468

Тимачасова зміна місця голосування на виборах Президента України та як перевірити наявність себе у списку виборців

Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років (ч.1 ст. 103 Конституції України). Порядок проведення виборів встановлено Законом України “Про вибори Президента України”.
Чергові вибори Президента України призначені на неділю, 31 березня 2019 року.
Право голосу на виборах мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років. Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.
Виборча адреса виборця – це адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”.
• Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або органом ведення Реєстру за мотивованим зверненням виборця.
• військовослужбовця строкової служби є адреса дислокації військової частини
• виборця, який відбуває покарання у вигляді арешту, позбавлення або обмеження волі, є адреса установи виконання покарань.
• виборця, який проживає чи перебуває за межами України, є його поштова адреса в країні проживання (перебування).
Згідно зі ст. 35-1 Закону України «Про вибори Президента України» кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.
Списки виборців для голосування за місцем проживання формуються на основі бази даних Державного реєстру виборців відповідно до Закону України «Про державний реєстр виборців» від 22.02.2007 р.
Перевірити наявність себе у списку виборців можна:
1) За допомогою он-лайн сервісу «Кабінет виборця»;
2) Завітати до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем своєї реєстрації;
3) Перевірити наявність іменного запрошення, яким виборець повідомляється про включення його до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці, назви виборів, у яких йому пропонується голосувати, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Воно повинно бути доставлене виборцю не пізніш як за 10 днів до дня голосування (не пізніш як за 3 дні до дати повторного голосування).
4) Ознайомитись із попереднім списком виборців наступного дня після дня його отримання у приміщенні дільничної виборчої комісії (такий список передається не пізніш як за 13 днів до дня голосування)
Заява про тимчасову зміну місця голосування подається до органу Державного реєстру виборців за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати ( ч. 3 ст.7 Закону України “Про Державний реєстр виборців”).
Така заява подається особисто і виборець пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує його громадянство, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України), копія якого додається до заяви.
Зразок заяви про тимчасову зміну місця голосування встановлено постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року №893. Заява повинна бути мотивованою.
До заяви як мотивування додаються документи (копії документів):
• довідка з місця роботи (службове відрядження, розташування робочого місця);
• довідка з місця навчання у відповідному населеному пункті або державі;
• довідка з місця проживання (фактичне проживання не співпадає з зареєстрованим місцем проживання);
• довідка з місця перебування на лікуванні, перебування в санаторії;
• документ, який підтверджує право власності або оренди житлового приміщення, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати;
• квиток на потяг чи автобус;
• інші документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.
Перелік таких документів не є вичерпним.
У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.
Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях та для виборців, виборча адреса (зареєстроване місце проживання) яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.
Якщо виборець, який проживає в Україні, та перебуватиме в день виборів за її межами, може звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Заява розглядається органом ведення Реєстру невідкладно, але не раніше дня початку відповідного виборчого процесу та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.
За результатами розгляду заяви та відповідної перевірки її обґрунтованості та наявності підтверджуючих документів керівник органу ведення Реєстру видає наказ про тимчасову зміну місця голосування виборця.
Особі, якій відмовлено в задоволенні заяви, повідомляється про це у письмовій формі із зазначенням вичерпного переліку підстав відмови.

Додатково повідомляємо, що триває інформаційна кампанія «Я маю право обирати» в рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО». Більше інформації про проект на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

Відділ «Дубровицьке бюро правової допомоги»
Сарненського МЦ з надання БВПД
(вул.Воробинська,9, м.Дубровиця, тел. 2-00-06)