http://www.rv.gov.ua

http://www.rv.gov.ua

http://teplo.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://saee.gov.ua/uk/programs/map

http://egov.inf.ua/

http://www.irp.rv.ua/

http://zarrda.gov.ua

http://www.spfu.gov.ua/ua/rent-obj/spf-rent-facilities.html

http://www.uamap.org.ua

https://changeonelife.ua/videopassport

http://www.msp.gov.ua/

http://rivne.travel/

http://pravo.minjust.gov.ua/

http://rivne.travel/

http://zarrda.gov.ua/?page_id=7468

Коли нецільова благодійна допомога підлягає декларуванню

Сарненське управління ГУ ДФС у Рівненській області нагадує, що платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбачених ст. 179 Податкового кодексу України. Форма Податкової декларації затверджена наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції від 06.06.2017 № 556).
Відповідно не включається до оподатковуваного доходу, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами-юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2018 році така неоподатковувана сума становила 2470 гривень).
Якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абз. першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу, від благодійника – фізичної чи юридичної особи платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми.
Відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги зазначаються податковими агентами у звітності за формою 1ДФ.
Отже, якщо у 2018 році загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги перевищувала 2470 грн., то необхідно подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми. Перевищення допомоги над вказаним розміром (у 2018 році – 2470 грн.) підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Відповідно доп179.7 ПКУ, сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір необхідно до 1 серпня року, що настає за звітним.
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається у термін до 1 травня року, що настає за звітним (до 1 травня 2019 року).
Сарненське управління ГУ ДФС у Рівненській області