http://www.rv.gov.ua

http://www.rv.gov.ua

http://teplo.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://www.rv.gov.ua/

http://saee.gov.ua/uk/programs/map

http://egov.inf.ua/

http://www.irp.rv.ua/

http://zarrda.gov.ua

http://www.spfu.gov.ua/ua/rent-obj/spf-rent-facilities.html

http://www.uamap.org.ua

https://changeonelife.ua/videopassport

http://www.msp.gov.ua/

http://rivne.travel/

https://www.legalaid.gov.ua/

http://rivne.travel/

http://zarrda.gov.ua/?page_id=7468

http://zarrda.gov.ua/?page_id=7468

http://zarrda.gov.ua/?page_id=14374

До місцевих бюджетів Рівненщини надійшло 91,7 млн. грн. акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами

У січні – вересні 2019 року платники податків Рівненщини сплатили до місцевих бюджетів області 91,7 млн. грн. акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що на 2,7 млн. грн. перевищило очікувані надходження на 3 відсотки.
Акцизний податок з роздрібного продажу пива, алкогольних та тютюнових виробів сплачується за ставкою 5 відсотків та зараховується до бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на території яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. Тобто, акцизний податок з роздрібної торгівлі залишається у розпорядженні органів місцевого самоврядування та є стабільним джерелом надходжень місцевих бюджетів, у тому числі об’єднаних територіальних громад.
Фахівці податкової служби нагадують суб’єктам господарювання, що лише за наявності відповідної ліцензії вони можуть провадити торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами. Крім того акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у фіскальному чеку окремим рядком. То ж, якщо немає чеку – не сплачено податок, відповідно не наповнюється бюджет.
Враховуючи, що фактичними платниками акцизного податку в першу чергу є громадяни, які купують підакцизні товари, податківці пропонують громадянам контролювати сплату суб’єктами господарювання акцизного податку шляхом вимоги розрахункових документів (чеків) у продавців. Адже ці 5%, сплачених споживачем при купівлі підакцизних товарів у роздрібній мережі, поповнюючи місцеві бюджети, в подальшому направлятимуться на соціально-економічний розвиток громад: ремонти освітніх, медичних закладів, доріг, будівництво спортивних та дитячих майданчиків тощо.
Головне управління ДПС у Рівненській області